ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Türk Tıp Kurultayına Üniversitemizden 2 Öğretim Üyesi Davet Edildi

İstanbul’da 29-31 Ekim tarihleri arasında Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da katılımıyla gerçekleşen II. Türk Tıp Dünyası Kurultayı’na...

İstanbul’da 29-31 Ekim tarihleri arasında Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da katılımıyla gerçekleşen II. Türk Tıp Dünyası Kurultayı’na Üniversitemizden Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Bülent Bozdoğan ve Prof. Dr. Mehmet Bilgen üniversitemizi temsilen davet edildi. 

Prof. Dr. Bülent Bozdoğan ve Prof. Dr. Mehmet Bilgen Sağlık Biyoteknolojisi çalışma grubunda yer aldığı çalıştaylarda sağlık biyoteknolojisi, kanser, hastane kalite sistemleri, kronik hastalıklar, geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları ve sivil toplum kuruluşları başlıkları altında mevcut durum ve gelecek planları tartışıldı.

Hem sektör çalışanları hem de yurt içinden ve dışından bilim insanlarının katıldığı çalıştaylarda Prof. Dr. Mehmet Bilgen tıbbi cihazlar alt başlığıyla toplanan grupta moderatör olarak görev alırken, Prof. Dr. Bülent Bozdoğan biyofarmasötikler alt başlığında toplanan grupta görüşlerini sundu.

Öğretim üyelerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.


5.11.2015