ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Öğretim Üyemiz, Birleşmiş Milletler Kadınların İnsan Haklarının Geliştirilmesi Ortak Programı Çalışmalarına Katıldı

Üniversitemiz Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ayten Can, Birleşmiş Milletler Kadınların İnsan Haklarının...

 Üniversitemiz Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ayten Can, Birleşmiş Milletler Kadınların İnsan Haklarının Geliştirilmesi Ortak Programı “ kapsamında 14-16 Ekim 2015 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme Eğitimi konulu eğitim çalışmalarına katıldı.

Eğitimlerde, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusunda Üniversitemizde yürütülen çalışmalar konusunda bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Ayten Can, Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde açılan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği (Lisans Programı), Toplumsal Cinsiyet Bilinci (Yüksek Lisans Programı) konulu dersler hakkında açıklamalarda bulundu.

Birleşmiş Milletler Kadınların İnsan Haklarının Geliştirilmesi Ortak Programı Sabancı Vakfı desteği ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı(UNDP), Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UNWOMEN) Sabancı Üniversitesi tarafından, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde yürütülüyor. Program kapsamında yürütülen çalışmalar kadın haklarının güçlendirilmesine katkıda bulunmak ve toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik çalışan kamu kurumları ve sivil toplum örgütlerinin kapasitelerini geliştirmek amacını güdüyor. Bu amaçla pilot olarak seçilen Aydın, Çanakkale, Edirne, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, Ordu illerinde Birleşmiş Milletler Kadınların İnsan Haklarının Geliştirilmesi Ortak Programı çalışmaları devam edecek.
2.11.2015