ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Hyundai’nin Hibe Ettiği Aracı Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan Test Etti

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Hyundai’nin Üniversitemiz Aydın Meslek Yüksekokulu’na (MYO), uygulama derslerinde kullanılması amacıyla verdiği...

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Hyundai’nin Üniversitemiz Aydın Meslek Yüksekokulu’na (MYO), uygulama derslerinde kullanılması amacıyla verdiği 2015 model Hyundai İ10 marka araç Aydın Meslek Yüksekokulu’na teslim edildi. Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, Aydın MYO Müdürü Prof. Dr. Talip Kabadayı ile 19 Ekim 2015 tarihinde teslim edilen aracı ile birlikte test etti.

Öğrencilerimiz için her türlü eğitim işbirliğini gerçekleştirdiklerini ve eğitimlerine büyük önem verdiklerini vurgulayan Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, “Üniversitemizin öğrencileri, öğrenciden çok bizim evlatlarımızdır. Onları mesleki anlamda hayata ve geleceğe hazırlamak, bizim öncelikli görevimiz. Bu noktada Hyundai’nin gerçekleştirdiği araç hibesi onların teorik öğrenimin yanında görerek ve yaşayarak pratikte öğrenmesi anlamında büyük bir artı. Biliyorum ki onlar da bunun kıymetini bilecek ve eğitimleri için bu desteği en iyi şekilde kullanacaklardır.” dedi. 

Bu bağış ile başlayan işbirliğinin önümüzdeki dönemde meyvelerini vereceğini ifade eden Aydın MYO Müdürü Prof. Dr. Talip Kabadayı, “Bu noktada işbirliğimizi ve ilişkilerimizi Hyundai ile sürdüreceğiz. Öğrencilerimizin daha iyi eğitim almaları için gerçekleşen bu hibe öğrencilerimizin de ufkunu açacaktır.” diye konuştu. 


23.10.2015