ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Gambialı Kardeş Şehir Heyeti Hastanemizi Ziyaret Etti

Geçtiğimiz Şubat ayında imzalanan protokolle ‘Kardeş Şehir’ olan Aydın ve Gambia arasında ilk ziyareti Gambia West Coast Region heyeti gerçekleştirdi. 13 Ekim 2015 tarihinde...

Geçtiğimiz Şubat ayında imzalanan protokolle ‘Kardeş Şehir’ olan Aydın ve Gambia arasında ilk ziyareti Gambia West Coast Region heyeti gerçekleştirdi. 13 Ekim 2015 tarihinde Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesine ziyarette bulunan heyet, gördükleri ilgi karşısında büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Gambia Vali Yardımcısı Musa Amul Nyassi önderliğinde gelen 6 kişilik heyetin tetkik ve tedavileri Uygulama Araştırma Hastanemizde yapıldı. Hastane yönetimi ve hekimlerin yakından ilgilendiği kardeş şehir heyeti Genel Dahiliye, Kardiyoloji,  Kalp Damar Cerrahisi, Kulak Burun Boğaz, Göz ve Dermatoloji polikliniklerinde muayene oldu.

Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Ali Yılmaz, tedavi için yurt dışından gelen misafirlerin kendileri için çok değerli olduğunu vurgulayarak, kapıların sonuna kadar açık olduğunu söyledi. Alanlarında uzman hekimler tarafından tedavileri gerçekleştirilen heyet, gördükleri ilgi karşısında duydukları memnuniyeti teşekkürle dile getirdi.

22.10.2015