ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

GEKA Kalkınma Kurulu Toplantısı Muğla’da Gerçekleşti

Güney Ege Kalkınma Ajansı'nın 13. Olağan Kalkınma Kurulu toplantısı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’ın da katılımıyla...

Güney Ege Kalkınma Ajansı'nın 13. Olağan Kalkınma Kurulu toplantısı, 30 Eylül 2015 tarihinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’ın da katılımıyla gerçekleştirildi. 100 kişiden oluşan GEKA Kalkınma Kurulu; bölgesel gelişme hedefine yönelik olarak; bölgedeki kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve yerel yönetimler arasında işbirliğini geliştirmek ve Ajansı yönlendirmek üzere görüşmeler gerçekleştirdi.
 
Toplantıya GEKA Yönetim Kurulu Üyesi ve Muğla Valisi Amir Çiçek, GEKA Kalkınma Kurulu Başkanı ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata, kalkınma kurulu üyeleri ile GEKA uzmanları katıldı.
Gerçekleşen grup çalışmaları sonuçları, grup sözcüleri tarafından sunularak kurul üyeleri ile paylaşıldıktan sonra görüş ve değerlendirmeler alındı. Gruplarda ortaya çıkan sonuçların bir sonraki toplantıya kadar Ajans tarafından değerlendirilerek, gerçekleştirilebilecek faaliyetler ve projelere ilişkin öneriler hazırlamasına karar verilerek toplantı iyi dileklerle sonlandırıldı.


2.10.2015