ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Eğitim Fakültesi, Oryantasyon Programı Düzenledi

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi, yeni öğrencilerine yönelik bilgilendirme ve tanıtım amacıyla 1 Ekim 2015 tarihinde Atatürk Kültür Merkezi Maiandros Salonu’nda...

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi, yeni öğrencilerine yönelik bilgilendirme ve tanıtım amacıyla 1 Ekim 2015 tarihinde Atatürk Kültür Merkezi Maiandros Salonu’nda oryantasyon programı düzenledi.Oryantasyon programında öğrencilere, ders kayıtlarında dikkat etmesi gereken konular, Erasmus, Mevlana ve Farabi gibi öğrenci değişim programlarının yanı sıra psikolojik ve rehberlik hizmetlerine nasıl ulaşabilecekleri anlatıldı.

Programa Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Cumali Öksüz ve Yrd. Doç. Dr. Sezai Koçyiğit, Uzman Psikolog Neslihan Turgut ve Uzman Zeynep Çetin konuşmacı olarak katıldı.Saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikte, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Cumali Öksüz, öğrencileri üniversitemiz ve Eğitim Fakültesi tanıtım filmlerini izlemeye davet etti. Tanıtım filmlerinin ardından, fakülte ve bölümler hakkında bilgi vererek akademik ve idari personeli öğrencilere tanıttı. KPSS yerleştirme sonuçlarına göre en başarılı on fakülte arasında yer aldıklarını ifade eden Öksüz, bu başarıyı daha da arttırmayı hedeflediklerini söyledi. Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Sezai Koçyiğit ise öğrencilere akademik takvimi anlatarak ders kayıtları sırasında oluşabilecek sorunlar konusunda dikkatli olmaları için uyarılarda bulundu.

Uzman Psikolog Neslihan Turgut, öğrencilerin eğitim, sosyal ve kişisel anlamda her hangi bir sıkıntıyla karşılaşmaları durumunda ücretsiz bir şekilde kendilerine başvurulabileceğini anlatarak hem yönlendirme hem de rehberlik hizmeti verdiklerini ifade etti. Dış İlişkiler Ofisi personeli Uzman Zeynep Çetin ise Erasmus kapsamında öğrencilerin nelerden faydalanabileceklerini anlatarak yeni mezun olanların da staj programlarına katılabileceklerini ifade etti.


2.10.2015