ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Aydın İktisat Fakültesi, Üniversite-Sanayi İşbirliği İçin Çalışıyor

Aydın İktisat Fakültesi ile Aydın Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü işbirliğiyle, Aydın’da faaliyette bulunan firmaların uluslararası tescilli marka yapılarak...

Aydın İktisat Fakültesi ile Aydın Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü işbirliğiyle, Aydın’da faaliyette bulunan firmaların uluslararası tescilli marka yapılarak, ihracatlarının arttırılmasına yönelik çalışmalara 17 Eylül 2015 tarihinde Üniversitemiz Aydın İktisat Fakültesi’nde gerçekleşen toplantıyla başlandı.

Aydın Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü uzmanlarıyla gerçekleştirilen ilk toplantıda Üniversite-kamu kurumları ve sanayi arasında yapılması planlanan işbirliğiyle; önce firmaların ihtiyaçlarının belirlenmesine, sonra bu ihtiyaçlar doğrultusunda firmalara gerekli uzman desteğinin sağlanmasına karar verildi. Aynı toplantıda; Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), Sanayi Odası ve sektör temsilcilerinin de dâhil edilmesinin yararlı olacağı görüşü üzerinde fikir birliğine varılırken, yerel ürünlerin ulusal ve uluslararası tanıtımı için festivaller düzenlenmesi konusunda karar alındı.
 

30.9.2015