ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Adnan Menderes, Vefatının 54. Yılında Üniversitemizde Anıldı

Merhum Başbakan Adnan Menderes’in vefatının 54. Yıldönümü olan 17 Eylül 2015 tarihinde Üniversitemiz...

Merhum Başbakan Adnan Menderes’in vefatının 54. Yıldönümü olan 17 Eylül 2015 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kafeterya önünde Adnan Menderes Fotoğrafları Sergisi ve lokma hayrı düzenlendi.

Lokma hayrı sırasında Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan ve Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Recai Tunca, Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı öğrencilere lokma dağıtımı yaptı. Ayrıca Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Recai Tunca, Prof. Dr. Törün Özer, Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı ve Genel Sekreter V. Uzm. Mustafa Aslan, Üniversitemiz Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün düzenlediği Adnan Menderes Fotoğraflarının yer aldığı sergiyi gezdi ve sergi hakkında bilgiler aldı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan etkinliğe katılan basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Merhum Başbakanımız Adnan Menderes’in idam edilişinin 54. Yılında onu anmak ve aziz hatırasına sahip çıkmak adına ve özellikle manevi şahsına hürmeten bu hayrı düzenledik. ADÜ Ailesine yeni katılan öğrencilerimize de geldikleri üniversitenin adının atfedildiği Adnan Menderes’i tanımaları anlamında bunun önemli bir etkinlik olduğuna inanıyoruz. Bugün burada oluşturduğumuz mini sergideki fotoğraflar da Basın Yayın Enformasyon Müdürlüğü tarafından Üniversitemize armağan edilen ve çok fazla gün yüzüne çıkmamış fotoğraflardır. Ben şahsım ve üniversitem adına merhum başbakanımızı tekrar rahmetle ve minnetle anıyorum” dedi.


17.9.2015