ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Adnan Menderes Üniversitesi Senatosu'ndan Kamuoyuna Duyuru

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan başkanlığında toplanan ADÜ Senatosu, ülkemizde son zamanlarda...

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan başkanlığında toplanan ADÜ Senatosu, ülkemizde son zamanlarda meydana gelen hain terör saldırılarını oybirliğiyle kınama kararı aldı.
SENATO KARARI

Karar Tarihi: 11/09/2015 Toplantı Sayısı:2015-17

Ülkemizde son günlerde yaşanan, milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize kasteden hain terör saldırılarını şiddetle kınıyor, bizleri derin acı ve üzüntüye boğan bu olayların bir an önce son bulmasını temenni ediyoruz. İçinde bulunduğumuz bu sıkıntılı süreçte, millet olarak birbirimize kenetlenerek bu durumun üstesinden geleceğimiz konusunda hiç bir şüphemiz yoktur. Bu millet; Çanakkale Savaşı, Kurtuluş Savaşı gibi tarihte pek çok örneklerini tüm dünyaya ispat ettiği gibi, zor zamanlarda birbirine kenetlenerek, birliğini bozmak isteyenlere gereken cevabı vermiş, bundan sonra da yine verecektir.

Adnan Menderes Üniversitesi Senatosu olarak, her türlü (yazılı ve fiili) terör saldırılarını bir kez daha şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Her bir karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmış vatanımızı müdafaa etmek için gözlerini kırpmadan kendilerini feda ederek şehitlik mertebesine yükselen evlatlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Public Announcement from the Senate of Adnan Menderes University

 We strongly condemn the terrorist attacks which have occurred recently in our country, which target our unity and solidarity, our brotherhood and our future and we hope that these events, which have caused deep pain and sadness, come to an end as soon as possible. We have no doubt that we as a nation will overcome this adversity by uniting as one. This nation, having proved itself throughout history in wars such as the Gallipoli Battle and The Turkish War of Independence against enemies willing to break up our unity, will stand tall united as one in difficult times.

We, as the Senate of Adnan Menderes University, again denounce and greatly condemn these terrorist attacks. We seek God's blessing for our martyrs who gave their last breaths defending every inch of the homeland, pray for recovery of the wounded and wish condolences and patience to our nation

15.9.2015