ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversite Hastaneleri İçin İşbirliği Protokolü İmzalandı

Sağlık Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) arasında, üniversite hastanelerinin "Tıbbi Malzeme ve Sarf" ihtiyaçlarının karşılanmasına ilişkin protokol imzalandı.

Sağlık Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) arasında, üniversite hastanelerinin "Tıbbi Malzeme ve Sarf" ihtiyaçlarının karşılanmasına ilişkin protokol imzalandı. 20 Ağustos 2015 tarihinde Ankara’da gerçekleşen imza törenine, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bakanlık Müsteşarı Eyüp Gümüş, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, YÖK Başkanvekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu ile tıp fakültesi bulunan üniversitelerin rektörleri ve bakanlık yetkilileri katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’ın da katıldığı törende, YÖK Başkanı Saraç, yükseköğretimin sorunlarının çözümü için başta ilgili bakanlıklar olmak üzere bütün kamu kurumları ile yakın ilişki içerisinde bulunduklarını söyledi. Üniversite hastanelerin yaşamış olduğu mali ve idari sorunların farkında olduklarını da belirten Saraç, bu sıkıntıların çözümü için çalışmalar yaptıklarını belirtti. Söz konusu protokole dileyen üniversite hastanelerinin başvurabileceğini belirten Saraç, protokolün bakanlığa bağlı sağlık kuruluşlarından tıbbi malzeme ve mal teminini kapsayacağını söyledi.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ise yaptığı konuşmada, trafikten çekilen ambulansları, eğitim amaçlı olarak ihtiyaca binaen tıp fakültelerine tahsis etmek için protokol imzalayacaklarını bildirdi. Müezzinoğlu, kadrolar, asistanlar, yardımcı sağlık elemanları ile ilgili birçok konu başlığının da gündemlerinde olduğunun altını çizdi.21.8.2015 14:27:50