ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Türkçe Yaz Okulu Öğrencileri, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Recai Tunca’yı Ziyaret Etti

Üniversitemiz, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Yunus Emre Enstitüsü’nün ...

Üniversitemiz, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Yunus Emre Enstitüsü’nün 26 Temmuz - 19 Ağustos 2015 tarihleri arasında düzenlediği Türkçe Yaz Okulu Programı’na katılan öğrenciler, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Recai Tunca’yı 7 Ağustos 2015 tarihinde ziyaret etti. 

Misafir öğrencilere Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Recai Tunca’yı ziyaretlerinde, Türk Dili Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali İhsan Yapıcı, Yunus Emre Enstitüsü Rehber Öğretmeni İsmail Serhat Arabacı, Okutmanlar Erol Çelik, Gökhan Türk ve Hamza Özkan da eşlik etti.

Rektör Yardımcımız Prof.Dr. Recai Tunca; öğrencileri 2. kez ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek; “Yabancı Uyruklu öğrencileri son derece önemsiyoruz. İleride Üniversitemizin öğrencisi olurlarsa da onur duyarız. Üniversitemize kayıt yaptıran tüm öğrencilerimize elimizden geldiğince tüm imkânları seferber ederek destek oluyoruz. Bazı birimlerde çok uluslu sınıflar açabilmeyi istiyoruz. Okullarda; gerek ülkenizde gerek bizim ülkede, aldığınız okul eğitiminde en fazla kullanabileceğiniz kısım % 20’dir. Önemli olan kişisel gelişimdir. Bunu başaracak olan sizlersiniz. Sizleri buradaki öğrencilerle buluşturmak bizim için bir zenginliktir.” diye konuştu. 

11.8.2015