ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Staj Dolayısıyla Mezun Olamayan Öğrencilere ‘Şartlı Kayıt Hakkı’ Tanındı

2015 ÖSYS sonucunda bir yükseköğretim kurumuna kayıt hakkı kazanan mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında yer alan derslerden başarılı olmuş ancak staj uygulamasına devam eden...

2015 ÖSYS sonucunda bir yükseköğretim kurumuna kayıt hakkı kazanan mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında yer alan derslerden başarılı olmuş ancak staj uygulamasına devam eden ve stajı 7 Ağustos 2015 tarihine kadar bitiremeyen öğrencilere ‘Şartlı Kayıt Hakkı’ tanındı. ‘Şartlı Kayıt’ yaptıran adaylar staj bitim süreleri sonunda 6 Ekim’e kadar mezun olduklarını ibraz edemezlerse kayıtları silinecek.

Halen staj uygulamasına devam eden ve stajı 7 Ağustos 2015 tarihine kadar bitiremeyen, sadece stajı nedeniyle mezun olamayan bu durumdaki öğrenciler yerleştikleri yükseköğretim kurumlarına başvurarak diğer adaylarla birlikte 7 Ağustos 2015 Cuma günü mesai bitimine kadar şartlı kayıt yaptırabilecek. Ancak bu öğrenciler, mezun olduklarını 6 Ekim 2015 tarihine kadar ibraz edemezlerse kayıtları silinecek. Karar, 4 Ağustos 2015 tarih ve 44093 sayılı yazı ile üniversite rektörlüklerine bildirildi.
5.8.2015 12:56:23