ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Şehirler ve Kültürler Projesi’yle 82 Öğrenci Üniversitemizi Ziyaret Etti

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın gençlerin tarihi ve kültürel yönden zengin çevre iller ile tanışması ve gençler arasında diyaloğun arttırılmasına katkı sağlamak...

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Aydın Gençlik Merkezi tarafından gençlerin tarihi ve kültürel yönden zengin çevre iller ile tanışması ve gençler arasında diyaloğun arttırılmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlediği ‘Şehirler ve Kültürler Projesi’ kapsamında Malatya ve Gaziantep’ten 82 öğrenci 3 Ağustos 2015 tarihinde Üniversitemizi ziyaret etti.

Üniversitemizi ziyaret eden öğrencilere Atatürk Kongre Merkezi Maiandros Salonu’nda düzenlenen etkinlikte üniversitemiz tanıtılırken; bağımlılık hakkında da bilgiler verildi. Üniversitemiz Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personeli Sosyolog Öğr. Gör. Mehmet Atik, Üniversitemizi ve ADÜ Ailesini tanıtan kısa bilgilendirme konuşmasında, gençleri üniversitede bekleyen fırsatlar ve bu süreçte öğrencilerin yapması gerekenler konusunda bilgilendirdi. Mevlana-Farabi Öğrenci Değişim Programları ve ERASMUS hakkında da öğrencileri bilgilendiren Atik, gelen soruları cevapladı. ADÜ Gençlik Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde görevli Uzman Psikolog M. Neslihan Turgut’un da ‘Madde Bağımlılığı’ başlıklı sunum gerçekleştirdiği program, fotoğraf çekimiyle son buldu.  

3.8.2015