ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

21 Ülkeden 30 Öğrenci Üniversitemizde Türkçe Öğrenecek

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Yunus Emre Enstitüsü’nün 26 Temmuz - 19 Ağustos 2015 tarihleri arasında organize ettiği Türkçe Yaz Okulu Programı...

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Yunus Emre Enstitüsü’nün 26 Temmuz - 19 Ağustos 2015 tarihleri arasında organize ettiği Türkçe Yaz Okulu Programı açılışı, 28 Temmuz 2015 tarihinde Merkez Kafeterya’da düzenlenen yemekle gerçekleşti. Türkçe Yaz Okulu Programı kapsamında 21 ülkeden 30 öğrenci ‘Türkçe’ öğrenerek kültürümüzü tanıma şansını yakalayacak. 

Açılış öncesinde Atatürk Kongre Merkezi’nde, Yunus Emre Enstitüsü’nün bu yıl altıncısını düzenlediği ‘Türkçe Yaz Okulu’ programının geçirdiği 5 yıllık dönemden seçme kareler sergilendi. Programa, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Törün Özer’in yanı sıra İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka, ADÜ Türkçe Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER) Müdürü Doç. Dr. Nuri Karasakaloğlu, Yunus Emre Enstitüsü İnsan Kaynakları Müdürü Atilla Varlı, Yunus Emre Enstitüsü Balkan Ülkeleri Koordinatörü Abdurrahman Ademi, ve misafir öğrenciler ile basın mensupları katıldı.

Üniversitemiz, Türkçe Yaz Okulu Programı kapsamında 21 ülkeden 30 öğrenciyi konuk ederken; öğrenciler Türkçe öğrenmenin yanı sıra ülkemizi ve kültürümüzü de tanıma fırsatı bulacak.  Aydın'a gelen konuk öğrenciler, Üniversitemizin TÖMER biriminde TÖMER Müdürü Doç. Dr. Nuri Karasakoğlu’nun yönetimi, Okutman Erol Çelik’in koordinatörlüğü ve Okutman Gökhan Türk ve Okutman Hamza Özkan'ın da katkılarıyla Aydın Menderes Derslikleri'nde haftanın beş günü Türkçe öğrenimi görmelerinin yanında Hüsn-i Hat, Ebru gibi kurslara da katılacaklar.






29.7.2015