ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

ADÜ Ziraat Fakültesi, Öğrencilerini Staj İçin Almanya’ya Gönderiyor

Üniversitemiz Ziraat Fakültesi ile Berlin Humboldt Üniversitesi Ziraat Fakültesi 2003 yılından bu yana süren işbirliği çerçevesinde bu yıl da 3 öğrencisini staj için Almanya’ya gönderdi...

Üniversitemiz Ziraat Fakültesi ile Berlin Humboldt Üniversitesi Ziraat Fakültesi 2003 yılından bu yana süren işbirliği çerçevesinde bu yıl da 3 öğrencisini staj için Almanya’ya gönderdi.

Alman Akademik Mübadele Servisi’nin (DAAD) bursuyla ve Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Erekul’un koordinatörlüğünde Berlin Humboldt Üniversitesi’nde; tarla, sera ve laboratuar alanlarında çalışmalar yapan öğrenciler, bu program ile bilgilerini deneyimle buluşturuyor. 

Staj programından bugüne kadar 28 öğrencinin yaklaşık 60.000 Euro’luk bir burstan yararlandığını ifade eden Prof. Dr. Osman Erekul “ Çoğu öğrencimizin ilk kez yurtdışına çıktığı bu olanak ile öğrencilere, mesleki gelişmelerinde yeni teknolojileri yakından tanıma, motivasyon ve özgüvenlerin artması gibi konularda önemli katkılar sunuyor” dedi.


13.7.2015