ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Futbol Takımı Üniversitelerarası Süper Lig’de

Üniversitemiz Futbol Takımı, Türkiye Üniversiteler Futbol Ligi’nde Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ile oynadığı final sonrasında Üniversitelerarası Süper Lig’e yükseldi...

Üniversitemiz Futbol Takımı, Türkiye Üniversiteler Futbol Ligi’nde Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ile oynadığı final sonrasında Üniversitelerarası Süper Lig’e yükseldi. Üniversitemiz futbol takımı olarak Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’ı makamında ziyaret ederek kupayı hediye ettiler. 12. Oyuncu olarak desteklerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’a takımın formasını hediye eden ADÜ Futbol Takımı Teknik Direktörü Reşat Kartal, katkılarından dolayı teşekkür etti.

Ziyarete üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Güreş, Antrenörlük Eğitimi Bölüm Başkanı ve Futbol Takımı Teknik Direktörü Yrd. Doç. Dr. Reşat Kartal ve futbol takımı oyuncuları katıldı.

Üniversitemiz futbol takımını makamında kabul eden Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan futbol takımındaki oyuncuları tek tek tebrik etti. Elde ettikleri başarıdan dolayı gurur duyduklarını ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, takımdan Süper Lig’de de başarı sözü aldı.

Ziyarette futbol takımının Süper Lig yolunda izlediği serüveni anlatan Teknik Direktör Yrd. Doç. Dr. Reşat Kartal, 128 takım içinde ilk 8 içinde kendilerine yer bulduklarını ifade etti. Kısa sürede önemli başarılara imza attıklarını söyleyen Kartal; “Türkiye Üniversiteler Futbol Ligi’nde 128 üniversite, futbol branşında temsil ediliyor. Futbol, üniversitelerde 2. Lig, 1. Lig ve Süper Lig olarak 3 kategoride gerçekleşiyor. En Üst lig süper lig ve bu kategoride 12 takım bulunuyor. 7 takım İstanbul’daki üniversitelerin takımları, diğer 5 takım ise Anadolu’dan katılıyor. Biz bir Anadolu takımı olarak önemli bir başarıya imza atıp bu lige yükseldik. Diğer takımlar genelde vakıf üniversitelerinin takımları ve bu takımlarda oynayan oyuncular burs ile o üniversitelere davet ediliyor. Biz seçme oyuncuları olan önemli takımları eleyerek Süper Lig’e çıktık. Bu başarıda, bizi destekleriyle yalnız bırakmayan Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.


16.6.2015