ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz, Bilimsel Araştırma Projeleri’nde Otomasyon Sistemine Geçti

Üniversitemiz Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi Koordinatörlüğü’nde yürütülen projelerle ilgili ‘Bilimsel Araştırma Projeleri Otomasyon Eğitimi’...

Üniversitemiz Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi Koordinatörlüğü’nde yürütülen projelerle ilgili ‘Bilimsel Araştırma Projeleri Otomasyon Eğitimi’ 11 Haziran 2015 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Maiandros Salonu’nda gerçekleştirildi.

Bilimsel Araştırma Projelerinde (BAP) kullanılacak otomasyon sisteminin daha kolay ve anlaşılır kullanımı için gerçekleştirilen eğitimde Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı ve BAP Komisyonu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Aslı Yorulmaz ve Ersoft Eğitim Yetkilisi Hayri Kılıç BAP Otomasyon Sistemi hakkında akademisyenlere seminer verdi.

Seminerin açılış konuşmasında Yrd. Doç. Dr. Aslı Yorulmaz BAP hakkında bilgiler vererek Üniversitemizin personel sayısındaki artışla birlikte projelerde de artış gözlendiğini belirtti.

BAP’ta kullanılan otomasyon sistemi hakkında konuşan Yorulmaz, bu sistemle işlemlerin anlık yapılabileceğini, daha hızlı, daha kolay takip edilebileceğini söyleyerek aynı zamanda evrak masraflarının da azaldığına dikkat çekti. Bununla beraber KRM 15001 Projesi kapsamında bilimsel projelere verilen desteğin arttığına değinen Yorulmaz, bilimsel yayınlara ek olarak bilimsel projelere de destek verileceğini sözlerine ekledi.

Firma Yetkilisi Hayri Kılıç, otomasyon sisteminin işleyişi hakkında bilgiler verdi. Seminerin sonunda akademisyenlerin sorularını yanıtlayan Kılıç’a Yrd. Doç. Dr. Aslı Yorulmaz katkılarından dolayı teşekkür etti.


11.6.2015