ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu Mezunlarını Uğurladı

Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu 2 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirdiği mezuniyet töreniyle 7 programdan 367 öğrencisini mezun etti...

Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu 2 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirdiği mezuniyet töreniyle 7 programdan 367 öğrencisini mezun etti. Bu yıl iki mutluluğu bir arada yaşayan yüksekokul; mezuniyetle birlikte Osman Hamdi Bey Sanat Galerisi’nin de açılışını gerçekleştirdi.

Törene Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Törün Özer’in yanı sıra Karacasu Kaymakamı Yavuz Gül, Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı, İlçe Jandarma Komutanı Özgür Öncü, Nazilli İİBF Dekanı Prof. Dr. Etem Karakaya, Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bilge Doğanlı, İlçe Milli Eğitimi Müdürü Aşkın Güneş, akademik ve idari personel ile çok sayıda davetli katıldı.
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Törün Özer ve Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç.Dr. Bilge Doğanlı’nın konuşmasıyla devam ederken Turizm ve Otelcilik Bölümü öğrencisi İsmail Sönmez solo zeybek gösterisiyle törene renk kattı.

Mezuniyetin öğrencilerden çok ailelerin günü olduğunu dile getiren Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Törün Özer,  “Hocalarımızın burada olma nedeni siz değerli öğrencilerimizi eğitebilmek, vatana millete hayırlı evlatlar olarak yetiştirebilmek. Annelerinize babalarınıza da ayrıca çok teşekkür ediyorum. Hepsinin ellerinden öpüyorum. Bugün denir ki öğrencilerin günü; hayır! Bugün ailelerin günü. Hocalarınızın emekleri de çok büyük, ben hepsine teker teker teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bilge Doğanlı öğrencilere gelecek yaşamlarında başarılar dilediği konuşmasında “Sevgili öğrencilerimiz bugün okulumuzdan sizleri uğurluyoruz. Azimli, çalışkan, özgüveni yüksek bireyler olarak yeni hayatınıza devam edeceğinize inancımız tamdır. Çağdaş uygarlık yolunda aydınlık yarınlar için geleceğe umutla bakan birbirinizden güç aldığınız bir yaşam diliyorum” dedi.  

Açılışı gerçekleşen ve 1842-1910 yılları arasında yaşayan arkeolog, ressam ve müzeci kimliği olan Osman Hamdi Bey’in isminin verildiği sanat galerisinde Mimari Restorasyon, Mimari Dekoratif Sanatlar Programlarıyla birlikte Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Programı öğrencileri El Sanatları dersi kapsamında ürettikleri eserleri sergilediler. Tören öğrencilere verilen mezuniyet belgelerinin ardından zeybek ekibinin gösterisi ile devam etti. Etkinlikler geleneksel kep atma töreninin ardından düzenlenen konserle son buldu.
10.6.2015