ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

"Bağımsız Denetimin Önemi, Gerekliliği ve Kalkınmadaki Rolü” Konulu Konferans Gerçekleşti

Üniversitemiz, Aydın Kamu Gözetimi Kurumu ve Aydın Bağımsız Denetçiler Derneği işbirliğiyle “Bağımsız Denetimin Önemi, Gerekliliği ve Kalkınmadaki Rolü” konulu konferans...

Üniversitemiz, Aydın Kamu Gözetimi Kurumu ve  Aydın Bağımsız Denetçiler Derneği işbirliğiyle “Bağımsız Denetimin Önemi, Gerekliliği ve Kalkınmadaki Rolü” konulu konferans 3 Haziran 2015 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.
 
Konferans öncesinde Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) Başkanı Seyit Ahmet Baş ve Başkan Yardımcısı Osman Dereli, Aydın Bağımsız Denetçiler Derneği Başkanı Doç. Dr. Sezgin Demir, Aydın Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Fettah Açan ve çeşitli kuruluşların temsilcileri; Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’ı makamında ziyaret etti.
 
Konferansın açılışında konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, Üniversitemizin konferansa ev sahipliği yapmaktan gurur duyduğunu ifade etti. Uluslararası standartlara erişebilmek için denetimin önemine değinerek; üniversitelerin bu konuda desteğinin gerekliliğine vurgu yaptı.
 
Konferansta, Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) Başkanı Seyit Ahmet Baş, Başkan Yardımcısı Osman Dereli ve Aydın Serbest Denetçiler Derneği Başkanı Doç. Dr. Sezgin Demir’in sunumlarının ardından soru-cevap kısmıyla devam etti. Geniş katılımla gerçekleşen konferansın ardından gerçekleşen törende katılımcılara mühür ve beratları verildi.


 
5.6.2015