ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Tıp Fakültesi 2014-2015 Mezuniyet Töreni Gerçekleşti

Üniversitemiz Tıp Fakültesi 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 2 Haziran 2015 tarihinde Üniversitemiz Maiandros Salonu’nda gerçekleşti.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 2 Haziran 2015 tarihinde Üniversitemiz Maiandros Salonu’nda gerçekleşti.

Törene Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Arslan,  Tıp Fakültesi Dekan V. Serpil Demirağ, Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Metin Aydın, öğretim elemanları, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan töreninin açılış konuşmalarını 2014-2015 Dönem Birincisi Dr. Refika Yorulmaz, Tıp Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Serpil Demirağ, ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan yaptı.

Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan konuşmasında, ailelerin verdiği emeklerin karşılığını aldığı bu günde törene katıldıkları için ailelere teşekkür ederek, mezunlarımıza başarılarının devamını diledi.

Tören de ayrıca Tıp Fakültesi son sınıf öğrencilerinin kurmuş olduğu müzik grubunun verdiği kısa konserde öğrencilerin 6 senelik tecrübelerini kullanarak yazdıkları şarkıyı okumaları salonda beğeniyle karşılandı. Üniversitemiz öğrencilerinin halkoyunları gösterileri ise ilgi ile izlendi.

Geleneksel Yemin Töreni’nin yapılmasının ardından, mezun öğrencilerin isimlerinin teker teker okunması ile öğrencilere belgeleri verildi.

Mezuniyet Töreni, geleneksel kep atma törenin ardından yapılan kokteyl ile sona erdi.3.6.2015 16:15:56