ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Futbol Takımı Süper Lige Çıktı

Üniversitemiz Futbol Takımı, Türkiye Üniversiteler Arası Futbol 1. Liginde başarılı bir sezon geçirerek adını süper lige yazdırdı...

Üniversitemiz Futbol Takımı, Türkiye Üniversiteler Arası Futbol 1. Liginde başarılı bir sezon geçirerek adını süper lige yazdırdı.
 
Üniversitemiz Futbol Takımının da mücadele ettiği Üniversiteler Arası Futbol 1. Lig final maçları 19 Mayıs 2015 tarihinde Kuşadası’nda başladı.

Sene başından beri devam eden elemeler sonucu yaklaşık yüz takım arasından en başarılı sekiz takım arasına girerek Üniversiteler Arası Futbol Süper Ligine çıkmak için mücadele etmeye hak kazanan ADÜ Futbol Takımı, final grubunda Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulunu (MYO) 3-1 yenerek finallere iyi bir başlangıç yaptı. 20 Mayıs’ta İstanbul Gelişim Üniversitesi ile karşılaşan ADÜ Futbol Takımı sahadan berabere ayrılarak Süper lig için büyük avantaj yakaladı.  Son olarak Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesini 6-4 lük skorla geçen ADÜ Futbol Takımı, Üniversiteler Arası Futbol 1. Liginde ikinci  olarak  Süper Lige çıkmayı başardı.
 
Üniversitemiz Futbol Takımı’nı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
22.5.2015