ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

1.Tralli Travma Rallisi Başarıyla Tamamlandı

Üniversitemiz Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ve Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerliği Derneği işbirliğiyle 1.Tralli Travma Rallisi 18 Mayıs 2015 tarihinde Söke Belediyesi şantiye alanında gerçekleşti...

Üniversitemiz Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ve Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerliği Derneği işbirliğiyle 1.Tralli Travma Rallisi 18 Mayıs 2015 tarihinde Söke Belediyesi şantiye alanında gerçekleşti.
Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu İlk ve Acil Yardım birinci sınıf öğrencilerinin, hem motivasyonunu arttırmak hem de mesleki yaşamlarında karşılarına çıkacak riskleri yakından tanımaları için düzenlenen 1.Tralli Travma Rallisi başarıyla tamamlandı.
Türkiye’de ilk defa yapılan bu organizasyon; Triyaj, Yüksekten Düşme, Araç İçi Trafik Kazası, Dar Alanda Yaralıya Müdahale ve Taşıma Teknikleri olmak üzere toplam beş etap da gerçekleşti.
Taşıma etabı dışındaki diğer tüm etaplarda Ameliyathane Hizmetleri bölüm öğrencileri canlı manken olarak görev aldı. Yarışma sonunda her etap için birinci, ikinci ve üçüncü olan ekiplere madalya, toplam puanlamada ilk üçe giren ekiplere ise plaket verildi.


21.5.2015 14:04:59