ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Didim MYO 10’uncu Yılında 8. Dönem Mezunlarını Verdi

Üniversitemiz Didim Meslek Yüksekokulu’nun kuruluşunun 10’uncu yılında 8. dönem mezuniyet sevinci yaşandı. Mezuniyet Töreni , 15 Mayıs 2015 tarihinde Üniversitemiz Didim Yerleşkesi’nde gerçekleşti...

Üniversitemiz Didim Meslek Yüksekokulu’nun kuruluşunun 10’uncu yılında 8. dönem mezuniyet sevinci yaşandı. Mezuniyet Töreni 15 Mayıs 2015 Cuma günü Üniversitemiz Didim Yerleşkesi’nde gerçekleşti.
Mezuniyet Törenine, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Törün Özer, Didim MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Tuğrul Ayyıldız, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, akademik ve idari personel, aileler ve öğrenciler katıldı. Tören, 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Törende açılış konuşmasını Didim MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Tuğrul Ayyıldız yaptı. Ayyıldız, öğrencileri tebrik ederek tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. Ardından kürsüye gelen Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’da kısa bir konuşma yaptı.

Törende konuşma yapan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Törün Özer’de öğrencilere seslenerek, “Sevgili gençler, aslında her şey yeni başlıyor; çünkü mezuniyet aslında bir son değil bir başlangıçtır. Unutmayınız ki başarı tesadüf veya şans değildir. Başarı çalışmakla, doğru hedeflere yönelmekle ve hakikatten ayrılmamakla elde edilir. Ailenize, ülkenize ve milletinize karşı sorumluluklarınız var ve bu sorumluluklarınızın en önemlisi de işinizi iyi yapmanızdır. Bu sizin ülkeniz ve milletiniz için de en büyük faydanız olacak böylelikle ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamış olacaksınız.’’ dedi.
Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere plaket verildi. Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı birincisi ve dönem birincisi Emre Şeber,  Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programı birincisi ve dönem ikincisi Ümit Yılmaz ile Aşçılık Programı birincisi ve dönem üçüncüsü Zeynep Çelen’e plaket verildi.

Plaketlerin verilmesinin ardından kürsüye gelen dönem birincisi Emre Şeber, eğitim-öğretim gördükleri sürede kendilerine emeği geçenlere teşekkür etti.
Konuşmaların ardından tüm öğrencilere mezuniyet belgeleri verilirken, mezuniyet töreni, geleneksel kep atma töreniyle sona erdi.


18.5.2015