ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Engelliler Haftası Dolayısıyla ‘Üniversitelerde Engellilere Yönelik Akademik Farkındalık’ Konulu Konferans Düzenlendi

Üniversitemiz Rektörlüğü ve Engelli Öğrenci Birimi tarafından Engelliler Haftası dolayısıyla organize edilen ‘Üniversitelerde Engellilere Yönelik Akademik Farkındalık’ konulu konferans...

Üniversitemiz Rektörlüğü ve Engelli Öğrenci Birimi tarafından Engelliler Haftası dolayısıyla   organize edilen ‘Üniversitelerde Engellilere Yönelik Akademik Farkındalık’ konulu konferans, 15 Mayıs 2015 tarihinde Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi Magnesia Salonu’nda gerçekleşti.
 
Mustafa Kemal Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Suad Sakallı Gümüş, ‘Üniversitelerde engellerin kaldırılması, engellilere yönelik farkındalık ve üniversite öğretim elemanlarının engellilerin eğitimi konusunda yapabilecekleri" konulu bir konferans verdi.
 
Üniversitemiz Fakülte ve Yükseokullarından temsilcilerin de katıldığı toplantıda,  üniversitelerde engelli öğrencilerle ilgili olarak yaşanan veya yaşanması muhtemel akademik veya diğer konulara ilişkin bilgilendirme yapıldı.
 
Toplantıda, engelli öğrencilerin yaşadıkları zorlukları aşabilmeleri için Üniversitemiz Engelli Öğrenci Birimi'ne başvurmaları gerektiği belirtildi.
 
Konferans, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerim Gündoğdu’nun Yrd. Doç. Dr. Suad Sakallı Gümüş’e çiçek vermesi ile son buldu.

 

18.5.2015 11:42:10