ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Öğretim Üyemizin Kitaplarına TÜBA Ödülü

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) 2015 Telif ve Çeviri Eser Ödülleri’nde Mühendislik alanında ödül alan 4 eserden ikisinin yazarı, Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yunus Çengel...

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) 2015 Telif ve Çeviri Eser Ödülleri’nde Mühendislik alanında ödül alan 4 eserden ikisinin yazarı, Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yunus Çengel.  

TÜBA’nın bilim alanındaki prestij ödüllerinin üniversite seviyesinde, Türkçe telif eser yazanları veya yabancı bir dildeki eseri düzgün ve anlaşılır bir Türkçe kullanılarak çevirenleri ödüllendirmek amacıyla her yıl düzenlediği ‘Bilimsel Telif ve Çeviri Eser Ödülleri’ yarışmasında, Prof. Dr. Yunus Çengel’in ABD’de McGraw-Hill Yayınevi tarafından basılan ve birçok dile çevrilip tüm dünyada yaygın olarak okutulan ‘Fluid Mechanics: Fundamentals and Applications’ ve ‘Heat and Mass Transfer: Fundamentals and Applications’ adlı kitapları ödüle layık görülerek Üniversitemize büyük bir gurur yaşattı. Kitapların Palme Yayınevi tarafından basılan Türkçe tercümeleri ‘Akışkanlar Mekaniği: Temelleri ve Uygulamaları’ ve ‘Isı ve Kütle Transferi: Esaslar ve Uygulamalar’ adıyla yayımlandı.

Öğretim Üyemizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


14.5.2015