ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Acil Sağlık Hizmetlerinin Sunumunda Karşılaşılan Riskler Paneli Gerçekleşti

Üniversitemiz Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ile Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen...

Üniversitemiz Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ile Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen “Acil Sağlık Hizmetlerinin Sunumunda Karşılaşılan Riskler” konulu panel, 30 Nisan 2015 tarihinde Söke Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.
 
Panelde; Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Murat Acat, Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mücahit Kapçı, Acil Tıp Teknisyeni İsmet Çelebi, Acil Tıp Teknisyeni Arzu Telli, Paramedik Duygu Karaman yer aldı.
 
Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç.Dr. Emine Şen konuşmasında; panelin, İlk ve Acil Yardım Programı öğrencilerine eğitimleri süresince verilen teorik ve pratik derslerin etkisini arttıracağı ve öğrencilerin vizyonlarını genişletmede büyük katkı sağlayacağını belirtti.
 
Panel kapsamında öğrenciler; acil sağlık hizmetleri, komuta kontrol merkezi riskleri, istasyon riskleri, ambulans sürüş riskleri, hastane acil servis riskleri konularında bilgilendirildiler.


6.5.2015 10:11:44