ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz 20. Kültür ve Sanat Festivali Açılışı Gerçekleşti

Üniversitemiz 20. Kültür ve Sanat Festivali açılışı, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’ın Rektörlük Tören Alanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na 4 Nisan 2015 tarihinde çelenk sunması ile başladı...

Üniversitemiz 20. Kültür ve Sanat Festivali açılışı, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’ın Rektörlük Tören Alanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na 4 Nisan 2015 tarihinde çelenk sunması ile başladı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinliğe, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’ın yanı sıra Üniversitemiz protokolü, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan konuşmasında daha önceki yıllara göre daha kapsamlı bir şenlik hazırlandığını dile getirdi. Ayrıca Bircan, bir sorun çıkmadan eğlenceli bir şekilde şenliklerin geçmesi temennisinde bulundu. Bircan, şenliklerin hazırlanmasında emeği geçenlere de teşekkürlerini iletti.
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’ın konuşmasının ardından, BESYO öğrencilerinin modern dans, Aydın MYO öğrencilerinin halk oyunları ve BESYO öğrencilerinin Jimnastik gösterileri ilgi ile izlendi.
Gösterilerin ardından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Üniversitemiz Resim Topluluğu’nun düzenlediği resim sergisini gezdi. Bircan, öğrencilerden resimler hakkında bilgi aldı.
Üniversitemiz 20. Kültür ve Sanat Festivali 12 Mayıs 2015 tarihine kadar gün boyu düzenlenecek olan etkinliklerle devam edecek.


4.5.2015 14:58:12