ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz 20. Kültür ve Sanat Festivali Başlıyor

Üniversitemizde her yıl coşkuyla gerçekleşen Kültür ve Sanat Festivali, 4-12 Mayıs 2015 tarihlerinde Üniversitemiz Merkez Kampüste gerçekleşecek.

Üniversitemizde her yıl coşkuyla gerçekleşen Kültür ve Sanat Festivali, 4-12 Mayıs 2015 tarihlerinde Üniversitemiz Merkez Kampüste gerçekleşecek.

Üniversitemiz, 20. Kültür ve Sanat Festivali’nde Kolpa, Feridun Düzağaç, Haluk Levent & Kurtalan Ekspres, Ayshe, Mustafa Ceceli ve Manga gibi birçok önemli sanatçı ve grubu ağırlamanın yanı sıra çeşitli organizasyonlar ve lunapark ile doyasıya eğlenmeyi vadediyor.

“Birlikteliğimizi Pekiştireceğimiz Güzel Bir Fırsat”

Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, uzun bir çalışma sonunda hazırlanan bu festivali, bütün bir yılın yorgunluğunu hep birlikte atabileceğimiz, bir araya gelip eğlenebileceğimiz ve birlikteliğimizi pekiştirebileceğimiz güzel bir fırsat olarak gördüğünü ifade etti.

Bircan, “Üniversite olarak görevimiz; bizlere emanet edilen evlatlarımızı hem akademik hem de kültürel olarak erdemli ve özgür bireyler olarak yetiştirmektir. Üniversitelerin bulundukları kentin “aklı” olduğunu, kentin sosyal, kültürel ve entelektüel açlığını gideren yegane kurumlar olduğunu düşünüyorum.” şeklinde konuşarak akademik eğitimin yanı sıra sosyal faaliyetlerin de önemini vurguladı.

Üniversitemiz öğrencileri, personeli ve Aydın halkı, ücretsiz olarak gerçekleşecek konserlere ve festival kapsamındaki tüm etkinliklere davetlidir. 


27.4.2015