ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

2014 Yılı Türk Turizminin Genel Değerlendirmesi ve 2015 Yılından Beklentiler Sempozyumu Gerçekleşti

Turizm Haftası Etkinlikleri kapsamında, 2014 Yılı Türk Turizminin Genel Değerlendirmesi ve 2015 Yılından Beklentiler Sempozyumu...

Turizm Haftası Etkinlikleri kapsamında, 2014 Yılı Türk Turizminin Genel Değerlendirmesi ve 2015 Yılından Beklentiler Sempozyumu 17 Nisan 2015 tarihinde Turizm Fakültesi konferans salonunda gerçekleşti.
Sempozyumun oturum başkanlığını, Dokuz Eylül Üniversitesi'nden Prof. Dr. Alp Timur üstlendi. Sempozyumun açılış konuşmasını Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy yaptı.
Sempozyuma turizm sektörü temsilcilerinden Ali Sönmez (KODER), İsa Levent Gürçavdı (ATRO), Volkan Yırtımcı (TÜRSAB) ve Çağlar Altuntaş (SETUR Kuşadası Marina) konuşmacı olarak katılarak, öğrencilerimizle buluştu.
Sempozyumda geçtiğimiz yılın değerlendirilmesi yapılarak, 2015 sezonu için öngörülerde bulunuldu ve   Türk turizminin 2015 sezonunda bir önceki sezona yakın bir performans göstereceği, Rusya pazarında yaşanması muhtemel düşüşün sektörün yoğun çıtası ve diğer pazarlardaki olumlu gelişmelerle telafi edilebileceği kanaatinin yaygın olduğu ifade edildi. İleriki yıllar için üst gelir gruplarına yönelik ürünlere ağırlık verilmesinin gerekliliği vurgulandı
Sempozyum sonunda, Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu ve Dekan Yardımcımız Doç. Dr. Osman Eralp Çolakoğlu katılımcılara teşekkür plaketlerini takdim etti.


24.4.2015 13:37:35