ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

ADÜSEM Sağlıkta Araştırma Eğitimlerine Devam Ediyor

Üniversitemiz Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Sağlıkta Araştırma Yöntemleri Kursu’nun 7.’si 13-17 Nisan 2015 tarihlerinde Bilgi İşlem Seminer Salonu’nda gerçekleşti.

Üniversitemiz Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Sağlıkta Araştırma Yöntemleri Kursu’nun 7.’si 13-17 Nisan 2015 tarihlerinde Bilgi İşlem Seminer Salonu’nda gerçekleşti.

Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Pınar Okyay’ın sorumluluğunda gerçekleşen kurslarda eğitmen olarak, Prof. Dr. Erdal Beşer, Prof. Dr. E. Didem Evci Kiraz, Doç. Dr. Filiz Abacıgil, Prof. Dr. Ferhan Dereboy, Prof. Dr. Zekiye Karaçam, Doç. Dr. Emre Çeçen, Doç. Dr. Selim Sekkin ve Yrd. Doç. Dr. Murat Aksu görev aldı.

ADÜSEM tarafından bugüne kadar gerçekleştirilen yedi kursa, 11 doçent, 43 yardımcı doçent, 10 öğretim görevlisi, 2 uzman doktor, 1 okutman, 30 araştırma görevlisi ve 13 yüksek lisans öğrencisi olmak üzere toplam 110 akademik personel katıldı.


Kursta sağlıkta araştırma yöntemleri, araştırma planlama, veri toplama, toplanan verilerin değerlendirilmesi ve analizleri, makale değerlendirme ve yazım standardizasyonu, proje hazırlama ve kaynak bulma, örneklem büyüklüğü hesaplama ve güç analizi, endnote kullanımı, dergi indeksi atıflar arka planı ve sonuçları, yayın etiği ve araştırma etiği konuları işlendi.


Bu konularla ilgili bilgisayar uygulamaları yapıldı ve her dersin sonunda dersle ilgili geri bildirimler alındı.Kurs sonunda yapılan sertifika törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Törün Özer ile Aydın Sağlık Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Fatma Demirkıran ve Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Emine Şen katıldı.

 

22.4.2015 10:20:29