ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz İletişim Fakültesinde Yapısal Eşitlik Modeli Semineri Düzenlendi

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yaşar Kuzucu, 10 Nisan 2015 tarihinde...

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yaşar Kuzucu, 10 Nisan 2015 tarihinde İletişim Fakültesi Öğretim Üyelerine yönelik düzenlenen, “Yapısal Eşitlik Modeli” konulu seminer ile bilgi birikimini paylaştı.
Üniversitemiz Aydın Menderes Derslikleri Toplantı Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte Kuzucu; geçmiş yıllarda yapılan araştırmalarda kullanılan SPSS (Sosyal Bilimler alanında istatiksel analiz için kullanılan istatistik yazılımı) yönteminde  en çok atıf alan ölçeklerden yola çıkıldığını ancak değişkenlerle ilgili bağlantıların farklılığından dolayı sonuçların istenilen verilere ulaşmadığını gördüklerini anlattı.
Kuzucu, Yapısal Eşitlik Modellemesi bağlantılarını  iyi yorumlama ve bilimsel sonuç verme özelliklerinden söz ederek “ Yapısal Eşitlik Modeli ile bilimsel çalışmalara daha etkili sonuçlar ile ulaşılacak.” dedi.
Seminerin sonunda Üniversitemiz İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Atila Yüksel eşliğinde, Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Hicabi Arslan katkılarından dolayı Kuzucu’ya teşekkür belgesi verdi.


17.4.2015 14:48:26