ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Nazilli Uzun Yaşam İçin Yürüdü

Üniversitemiz Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun ev sahipliğinde 11 Nisan 2015 Cumartesi günü düzenlenen Uzun Yaşam Yürüyüşü etkinliği, Nazilli Kaymakamlığı, Nazilli Belediyesi...

Üniversitemiz Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun ev sahipliğinde 11 Nisan 2015 Cumartesi günü düzenlenen Uzun Yaşam Yürüyüşü etkinliği, Nazilli Kaymakamlığı, Nazilli Belediyesi, Nazilli Ticaret Odası ve Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemizin desteği ile gerçekleşti. Etkinliğe, Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur ile protokol üyeleri, akademisyenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İlk defa gerçekleştirilen “Uzun Yaşam Yürüyüşü”, aktif yaşlanmaya vurgu yaparak en uzun ömürlü insanların yaşadığı yer olarak nitelenen Nazilli’den, kaliteli yaşlanma konusunda tüm Türkiye’ye ve Dünya’ya farkındalık aşılamayı amaçladı.

İki etaptan oluşan yürüyüşte, önce Sümer Kampüsü’nden başlanarak Nazilli Belediyesi’ne ulaşıldı. Belediye meydanında okul öğrencileri tarafından  yaşlılara yönelik şiddeti kınamak üzere düzenlenen sözsüz tiyatro gösterisi yapılarak,  katılımcılara elma ve su ikram edildi. Yarım saatlik moladan sonra Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi istikametinde 2. Etap yürüyüşüne start verildi. Yaklaşık iki saat süren yürüyüşte katılımcıların oldukça eğlenceli oldukları gözlendi.

Yürüyüşün sonunda sahnelenen tiyatro gösterisinin yanı sıra, katılımcılara yemek ikramında bulunuldu. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Törün Özer’in de katıldığı İsabeyli Kampüsü’ndeki etkinlikler, Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Merve İrem Yapıcı’nın katılımcılara teşekkür etmesi ile son buldu.

 
15.4.2015 14:43:49