ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Tıp Fakültesi Öğrencilerimiz Sağlıkta Gelecek Vizyonu Programına Katıldı

İstanbul ve Bursa’dan sonra 5 Nisan’da İzmir’de gerçekleştirilen “Genç Hekimler Buluşuyor, Sağlığın Geleceğini Konuşuyor-Sağlıkta Gelecek Vizyonu” toplantısı...

İstanbul ve Bursa’dan sonra 5 Nisan’da İzmir’de gerçekleştirilen “Genç Hekimler Buluşuyor, Sağlığın Geleceğini Konuşuyor-Sağlıkta Gelecek Vizyonu” toplantısı, Üniversitemizin de içinde bulunduğu 4 üniversitenin Tıp Fakülteleri öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti. Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun da katıldığı toplantıda sağlıkla ilgili sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Sağlıkta gelecek vizyonunu konuşmak amacıyla İzmir Swiss Otel’de gerçekleştirilen toplantıya; Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun yanı sıra, Sağlık Bakanlığı Müsteşarları, üniversite rektörleri, Tıp Fakültesi dekanları, akademisyenler ve çok sayıda tıp fakültesi öğrencisi katıldı. Toplantıya Adnan Menderes Üniversitesi’nden; Tıp Fakültesi KBB Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ceren Günel ve öğrencilerimizden Eda Findos, Gencal Yılmaz, Soner Sözer, Ali Ekrem Aslan, Esra Tepedelen, Esra Nur Kaplan, Osman Sefa Yazgan, Ali Erdem, Yasemi Sarıçiçek katıldılar.

Bakan Müezzinoğlu ADÜ’lü Öğrencilerin Yanında Oturdu

Toplantıyı protokoldeki yerinden ayrılıp Üniversitemiz Tıp Fakültesi öğrencilerinin yanında oturarak takip eden Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu, sağlıkla ilgili sorun ve çözüm önerilerini öğrencilerimizle birlikte değerlendirdi.
Üniversitemiz adına sunum yapan öğrencimiz Yasemi Sarıçiçek, tıpta usta-çırak ilişkisinin azalması, öğrencilerin kişisel gelişimi ve sosyalleşmede eksik olması, sağlıkta şiddet, performans sistemi, hekimlerin bilimsel araştırmalara teşvik edilmesi, hastaların kamu spotları ile sağlıkta şiddete karşı bilinçlendirilmesi, televizyon kanallarında yayınlanan sağlık programları konularına değindi ve milli ilaç, milli cihaz, Türkiye Tıp Bilim Merkezi projelerinden bahsetti.
Tıp Fakültesi öğrencilerinin görüş ve önerilerini paylaşarak değerlendirme yaptıkları toplantıda, öğrencilerimiz  sunumlarıyla övgü topladı.
Tıp Fakültesi öğrencilerimizi ve öğretim üyemizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


9.4.2015