ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

ADÜ Okuyor

Kütüphane Haftası Etkinlikleri kapsamında organize edilen ‘Kitap Okuma Eylemi’ 2 Nisan 2015 tarihinde, eş zamanlı olarak Üniversitemizin tüm kampüslerinde gerçekleşti....

Kütüphane Haftası Etkinlikleri kapsamında organize edilen ‘Kitap Okuma Eylemi’ 2 Nisan 2015 tarihinde, eş zamanlı olarak Üniversitemizin tüm kampüslerinde gerçekleşti.
Üniversitemiz Merkez Kampüs’te bulunan Kütüphanede, Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Törün Özer ve Prof. Dr. Recai Tunca, dekanlarımız, okul müdürlerimiz, akademik ve idari birim yöneticilerimizin katılımıyla gerçekleşen “Kitap Okuma Eylemi” ne çok sayıda öğrenci katıldı.
Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, Kütüphane Haftası’nın kitap sevgisini arttırmak ve okuyucuların kitaplardan daha çok faydalanması bilincini oluşturmak için oldukça verimli bir hafta olduğunu vurgulayarak, özgün düşüncelerin oluşması, eğitimde başarının yakalanması hususunda kitap okuma alışkanlığının katkısının büyük olduğunu belirtti.
Okumayı önceleyen ilk öğüdün altını çizen Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, “Kitap okumayı alışkanlık haline getirmemiz lazım. Biz okumayan bir toplumuz. Bunu çözmemiz gerekiyor. Bunu çözen toplumların nasıl ilerlediğini, bilim ve sanatta ne seviyelere geldiğini görüyoruz. Bizlere neden “Oku” denildiğini daha iyi anlamamız gerekli. Bu tür eylemleri ve etkinlikleri farkındalık oluşturma açısından önemsiyoruz. Bu anlamda hızla yeni bir kütüphane binası yapımı çalışmasına başladık. Ayrıca öğrencilerimizin daha yoğun olduğu yerlerde okuma salonları da oluşturmayı planlıyoruz.” şeklinde konuştu.
Eş zamanlı olarak tüm kampüslerimizde gerçekleşen etkinlikte, Adnan Menderes Üniversitesi öğrencileri böyle bir faaliyetin içinde bulunmaktan duydukları memnuniyeti ifade ederek, hep birlikte kitap okumanın zevkini yaşadılar.


3.4.2015