ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

17. Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu Gerçekleştirildi

Ülke genelinde sağlık kurum ve kuruluşlarında hasta ve çalışan güvenliğinin sağlanması ve güvenlik kültürünün oluşturulması amacıyla düzenlenen....

Ülke genelinde sağlık kurum ve kuruluşlarında hasta ve çalışan güvenliğinin sağlanması ve güvenlik kültürünün oluşturulması amacıyla düzenlenen 17. Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu 28 Mart 2015  tarihinde Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Sağlık Bakanlığının koordinasyonunda, Üniversitemiz Rektörlüğü ve Uygulama Araştırma Hastanesi’nin ev sahipliğinde, Aydın İl Sağlık Müdürlüğü, Aydın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği işbirliği ile gerçekleşen sempozyuma, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daireler Koordinatörü Dr. Hasan Güler, Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanı Dr.Abdullah Öztürk, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Kasım Çetin,   Üniversitemiz Genel Sekreteri Doç. Dr. Eyüp Mennan Yıldırım, Aydın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Murat Acat, Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mücahit Avcil, sağlık kurumları yöneticileri, tüm kalite yönetim direktörleri, bölüm kalite sorumluları ve sağlık çalışanları katıldı.
Yoğun çalışmaların sonunda gerçekleştirilen sempozyumda, 1000’e yakın sağlık çalışanına, alanında uzman kişilerce çeşitli konularda bilgiler verilirken sempozyuma sadece Aydın ilinden değil, çevre illerden de çok sayıda sağlık çalışanının ilgi göstermesi, hasta ve çalışan güvenliğine gösterilen önemi gözler önüne serdi.
Soru- cevap bölümüyle son bulan ve katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği sempozyum, panelistlere teşekkür belgelerinin sunulmasıyla son buldu.


1.4.2015