ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Yaşlılara Saygı Haftası Üniversitemizde Unutulmadı

Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle Üniversitemiz Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen etkinliklerin ilki 16 Mart 2015 tarihinde...

Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle Üniversitemiz Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen etkinliklerin ilki 16 Mart 2015 tarihinde Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şubesi’nden gelen gazilerimizin katıldığı panelle gerçekleştirildi.

Nazilli Sümer Kampüsü Konferans Salonu’nda düzenlenen panele Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şubesi Başkanı, Kıbrıs Gazisi Hasan Karataş, Kore Gazisi Celalettin Öztürk ve Kore Gazisinin Eşi Emir Ayşe Atan katıldı. Savaş anılarının, yaşam deneyimlerinin anlatıldığı ve yaşlılarla gençlerin kaynaşmasının amaçlandığı panele öğretim elemanları ve öğrenciler de yoğun ilgi gösterdiler. Etkinlik sonunda Nazilli Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Merve İrem Yapıcı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şubesi Başkanı Hasan Karataş’a plaket ve çiçeğini takdimi etti.

Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun Yaşlılara Saygı Haftası kapsamındaki bir diğer etkinliği, Nazilli Sağlık İlçe Müdürlüğü evde hasta bakımı ekibiyle yüksekokul yöneticileri ve öğrencilerinin gerçekleştirdiği ev ziyaretleri idi. Yaşlılar Haftası boyunca Nazilli Merkez ve Köylerinde bulunan yaşlılar ve yatağa bağımlı hastalar ziyaret edilip öğrencilerin yaşlılarla kaynaşması ve onlara küçük hediyeler vermesi sağlandı.

 


25.3.2015