ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemizde İlk Çocuk Biyonik Kulak Operasyonu Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı doktorlarınca 24 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilen biyonik kulak uygulaması...

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı doktorlarınca 24 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilen biyonik kulak uygulaması operasyonunda bir ilke imza atıldı.

İlk çocuk biyonik kulak uygulaması olması açısından önem taşıyan operasyon, daha önce uygulanan yetişkin biyonik kulak uygulamasında olduğu gibi Ege Üniversitesi  Tıp Fakültesi  Kulak Burun Boğaz Hastalıkları AD Başkanı Prof. Dr. Tayfun Kirazlı ve Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Bilgen rehberliğinde gerçekleştirildi.  

Uygulama ile doğuştan iki kulakta da işitme kaybı olan çocuğun duyma yetisi yeniden kazandırıldı. Böylece hasta, ileride sağır ve dilsiz olmaktan kurtulup sağlıklı bir hayat elde etmiş oldu.

Operasyonda emeği geçen öğretim üyelerine destekleri için teşekkür eder, Üniversitemiz öğretim üyelerine de çalışmalarında başarılar dileriz.


 


25.3.2015