ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Baharın Müjdecisi “Nevruz” Üniversitemizde Kutlandı

Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de Nevruz Bayramı, Aydın Valiliği, Aydın Büyükşehir Belediyesi, Aydın Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üniversitemiz işbirliğinde Merkez Kampüs’te düzenlenen etkinliklerle...

Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de Nevruz Bayramı, Aydın Valiliği, Aydın Büyükşehir Belediyesi, Aydın Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üniversitemiz işbirliğinde Merkez Kampüs’te düzenlenen etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

Etkinliğe, Vali Vekili Hayrettin Çiftçi, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Recai Tunca, Aydın Büyükşehir Başkan V. Evrim Karakoz, İl müdürleri, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Berna Akyüz Sizgen, Nevruz Bayramı’nın tarihi önemini anlattığı konuşmasında,  Nevruzun insanlarda birlik beraberlik duygularını geliştirdiğini söyledi.


Halk oyunu gösterilerinin sunulduğu, şiirlerin okunduğu kutlamalar, Nevruz ateşinin yakılmasıyla devam etti. Sırayla yakılan ateşin üzerinden atlayan protokol üyeleri, renkli görüntülere sahne olurken, Nevruzun simgelerinden demir dövme geleneğinin yerine getirilmesiyle tören sonra erdi.
23.3.2015 16:42:22