ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Yunanistan’dan 8 Madalya ile Döndük

Yunanistan'ın Selanik kentinde her iki yılda bir düzenlenen ve bu yıl 9.’su yapılan Uluslararası Aşçılık Yarışması'na ülkemizi temsilen Üniversitemiz Söke Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Emrah Köksal Sezgin katıldı...

Yunanistan'ın Selanik kentinde her iki yılda bir düzenlenen ve bu yıl 9.’su yapılan Uluslararası Aşçılık Yarışması'na ülkemizi temsilen Üniversitemiz Söke Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Emrah Köksal Sezgin katıldı.
Dünya Şefler Birliği WACS'ın akredite ettiği yarışmada 26 ayrı ülke şefleri en iyi olmak için kıyasıya mücadele etti. Yarışmaya Öğretim Elemanımız direktörlüğünde Üniversitemiz Türk ve Dünya Mutfakları Araştırma ve Uygulama Merkezi'ni temsilen katılan takım ise yarıştığı 8 kategoride 5 Altın Madalya, 2 Bronz Madalya ve 1 Merit kazanarak yarışmada en çok Altın Madalya kazanmayı başaran takım oldu.
Sezgin yaptığı açıklamada; "TÜDAM olarak bundan sonra Üniversitemizin adını gastronomi alanında gücümüz yettiğince duyurmaya çalışacağız. Bu henüz bir başlangıç." dedi.
Madalya Alan İsimler
Elçin Duygu Tuğcu 3 Altın Madalya
Tuğba Geçkil 1 Altın 2 Bronz Madalya
Ahu Sezgin 1 Altın Madalya 1 Merit


9.3.2015