ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Rektörümüzden Aydın Dünya Kadın Platformuna Destek

Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan Aydın Dünya Kadın Platformu üyelerini 5 Mart 2015 tarihinde Üniversitemiz Senato Odası’nda ağırladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan Aydın Dünya Kadın Platformu üyelerini 5 Mart 2015 tarihinde Üniversitemiz Senato Odası’nda ağırladı.

Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Recai Tunca ve Prof. Dr. Törün Özer’in de bulunduğu, ziyarette, Aydın Dünya Kadın Platformu Dönem Sözcüsü Tülay Aydın, Platformun işlevi hakkında bilgiler vererek 2011 yılından bu yana faaliyet gösterdiklerini ve farklı ideolojiye sahip tüm kurum ve kuruluşları bir araya getirdiklerini belirtti.

İlimiz için gönüllü çalıştıklarının altını çizen Aydın; kadınlar için konukevleri açılmasını istediklerini ifade ederken, yıllardır kadına yönelik şiddeti önlemek için mücadele ettiklerini, kadına yönelik kurslar düzenlediklerini, fakat bunun yeterli olmadığını söyleyerek erkeklerin de bu bağlamda eğitilmesi gerektiğini vurguladı ve bu konuda üniversite yönetimiyle işbirliği yapmak istediklerini belirtti.

Rektörümüz Prof.Dr. Cavit Bircan erkeklere yönelik yapılacak eğitim çalışmalarının isabetli olduğunu ve bu çalışmalara Üniversite olarak her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Sohbet havasında geçen ziyaret;  iyi dilek ve temennilerin aktarılmasıyla son buldu.6.3.2015