ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

12. Kamu Yönetimi Forumu Bildiriler Kitabı (KAYFOR 12) Çıktı

Her yıl Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden, kurumlarından gelen akademisyenlerin ve bilim insanlarının katılımıyla gerçekleşen Kamu Yönetimi Forumu’nun (KAYFOR) 12.’si 2014 yılının Eylül ayında “Kamu Yönetiminde Değişim"...

Her yıl Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden, kurumlarından gelen akademisyenlerin ve bilim insanlarının katılımıyla gerçekleşen Kamu Yönetimi Forumu’nun (KAYFOR) 12.’si 2014 yılının Eylül ayında “Kamu Yönetiminde Değişim“ ana temasıyla Üniversitemiz Nazilli İİBF Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü tarafından gerçekleştirilmişti.

12-13 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen 12. Kamu Yönetimi Forumu’nda 2 eş zamanlı olmak üzere toplamda 10 oturum yapılmış, bu oturumlarda, reform, yerel yönetimler, kent ve çevre, kurumsallaşma, temsil ve katılım, 6360 sayılı yasa, afet yönetimi, etik ve politika, teknoloji, yeni teknikler alt başlıkları dâhilinde bildiriler sunulmuştu.

Yoğun bir katılımın gözlendiği KAYFOR 12’ye 300’e yakın bildiri özeti gönderilmiş ve tamamı Bilim Kurulu’nun hakemlik sürecinden geçtikten sonra, 46 tanesi sunum için kabul edilmiş, yazarların verdiği onay ile 43 tanesi de bildiri kitabında basılmıştır. Forumda 50‘ye yakın farklı üniversiteden, 96 akademisyenin çalışmaları yer almıştır.

Forumun bildiriler kitabı,  Üniversitemiz Nazilli İİBF Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fatma Neval GENÇ’in editörlüğünde Üniversitemiz tarafından basılarak elektronik olarak yayına girmiştir.

Bildiriler Kitabını İncelemek İçin Tıklayınız


6.3.2015