ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Kafatasına 2.5 Santimetre Çivi Saplanan Hasta Üniversitemiz Hastanesi’nde Ameliyat Oldu

Çalıştığı fabrikada çivi tabancasının üzerine düşmesi sonucu kafasına 2.5 santimetrelik çivi saplanan Emel Şahin, olaydan 2 gün sonra Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde...

Çalıştığı fabrikada çivi tabancasının üzerine düşmesi sonucu kafasına 2.5 santimetrelik çivi saplanan Emel Şahin, olaydan 2 gün sonra Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirilen ameliyatla sağlığına kavuştu.
Hastanemiz Acil Servisi’ne getirilen Emel Şahin’in çekilen beyin tomografisinde, kafatasını delen 2.5 santimetre uzunluğundaki çivinin beyne de zarar verdiği belirlendi. Ameliyatı gerçekleştiren Beyin Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ali Yılmaz ile Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç Dr. Varol Aydın, yoğun bakım servisine yatırılan ve beyin anjiyosu yapılan Şahin'in kafasındaki çivinin ameliyatla alınmasına karar verdiler. Yaklaşık 1 saat süren ameliyatın sonunda, Yrd.Doç.Dr.Varol Aydın şunları kaydetti: "Çivinin girdiği bölgeyi hastayı uyuttuktan sonra yarmaya başladık. Risk taşıyan bir operasyon olduğu için en ufak bir hataya meydan vermeden kafasından bir parça kemik çıkartıp pencere açtık. Damarları koruyan bölgeye zarar verilmesi halinde hastanın hayati risk taşıması söz konusuydu. Çivinin beynin motor fonksiyonlarını yöneten kısmına sadece birkaç milimetre uzaklıkta olması bizi korkutsa da, başarılı bir operasyonla 2,5 cm. uzunluğundaki çiviyi çıkarttık."

Başarılı bir operasyonun ardından hastayı sağlığına kavuşturan doktorlarımızı ve tüm ekibi tebrik ederiz.


6.3.2015