ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

İletişim Öğrencilerinin Kısa Filmi Finale Kaldı

Üniversitemiz İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema Bölümü öğrencileri Bize Dönüşüm adlı kısa film ile NTV, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Türkiye Çevre Vakfı’nın organize ettiği...

Üniversitemiz İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema Bölümü öğrencileri Bize Dönüşüm adlı kısa film ile NTV, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Türkiye Çevre Vakfı’nın organize ettiği, ‘Yeşil Ekran Kısa Film Yarışması’na katıldılar.
Çekimleri İzmir’in Ödemiş ilçesinde tamamlanan kısa film, ön elemeyi geçerek final de yarışmaya hak kazandı. Bize Dönüşüm, 15 Mart 2015’te Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek final gecesinde, en iyi film olmak için yarışacak.
Çevre bilincini aşılamak ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için kolları sıvayan ADÜ’lü iletişimciler Bize Dönüşüm adlı çektikleri kısa film ile farkındalık yaratmayı amaçlıyorlar.
Çevre bilinci aşılanmış üniversite gençliğinin yetişmesine katkı sağlamak, üniversite öğrencilerinin sinema sektörüne katılımını arttırmak ve dünyayı tehdit eden tüm çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla bu yıl ilk kez düzenlenen Yeşil Ekran Kısa Film Yarışması’nın jürisinde; Türkan Şoray, Ediz Hun, Hülya Koçyiğit, Cihan Ünal, Hakkı Ergök, ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk yer alıyor.


26.2.2015