ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı Milletvekili Aday Adayı Olması Sebebiyle Görevinden Ayrıldı

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı İzmir 2. Bölge milletvekili aday adayı olması sebebiyle görevinden ayrıldığını 10 Şubat 2015 tarihinde Rektörlük Senato Odası’nda yaptığı...

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı İzmir 2. Bölge milletvekili aday adayı olması sebebiyle görevinden ayrıldığını 10 Şubat 2015 tarihinde Rektörlük Senato Odası’nda yaptığı basın toplantısında, basın mensuplarıyla paylaştı.
7 Haziran 2015’te yapılacak Milletvekili Genel Seçimleri’nde İzmir 2. Bölge milletvekili aday adayı Sarılı, Bilimle siyaseti birleştirmek ve daha iyi bir hizmet sunabilmek amacıyla siyasete atıldığını belirtti.
Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı, “7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde İzmir 2. Bölge milletvekili aday adayı olabilmek için bugün Adnan Menderes Üniversitesi Rektör Yardımcılığı ve Aydın İktisat Fakültesi Dekanlığı görevlerinden ayrılıyorum. 21 yıllık akademik birikimin ve üniversitelerin çeşitli yönetim kademelerinde kazanmış olduğum idarecilik tecrübemle yeni Türkiye’nin inşasına katkı sağlayabilmek amacıyla doğup büyüdüğüm bölgeden milletvekili aday adayıyım. Adnan Menderes Üniversitesi’nde görev yaptığım son 3 yıllık süreçte çeşitli birimlerde görev yaptım. Aslında Aydın’dan da aday olabilirdim. Ancak doğup ve büyüdüğüm İzmir’den aday olmayı tercih ettim. Bölgenin ve Türkiye’nin sorunlarını çok iyi biliyorum. Bu sorunların nasıl çözüleceğine dair önemli projelerim var.” diye konuştu.
Öğrencilik yıllarından bu yana siyasete girmeyi planladığını belirten Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı, milletvekili adayı olamaması ya da seçilememesi halinde görevine geri döneceğini ve Üniversitemizin kendisi için bir yuvadan farksız olduğunu söyledi.
Toplantı, Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı’nın basın mensuplarının sorularını yanıtlaması ve basın bildirisini takdim etmesiyle sona erdi.

10.2.2015