ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Öğretim Üyelerimiz En İyi Olgu Sunumu Ödülünü Almaya Hak Kazandılar

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. V. Özgen Öztürk ve Yrd.Doç.Dr. Beral Afacan....

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. V. Özgen Öztürk ve Yrd.Doç.Dr. Beral Afacan; Ege Bölgesi Diş Hekimleri Odası’nın, 28-30 Kasım 2014 tarihinde İzmir’de düzenlemiş olduğu 21. Uluslararası Bilimsel Kongre ve Sergisi’nde “Sigarayı Bırakan Bireylerde Melanozisin Yüksek Frekans Radyocerrahi İle Tedavisi: Olgu Serisi’’ konulu posterlerleri  ile en iyi olgu sunumu ödülünü almaya hak kazandılar.
Uzun süre sigara kullanan bireylerde, dişetindeki koyu renklenmelerin, özellikle dişeti gülümsemesi olan bireylerde önemli estetik sorunlara neden olduğunu, dişetindeki bu koyu renklenmelerin giderilmesinde kullanılan tekniklerin, dişetinin koyu renkli üst tabakasının farklı yollarla uzaklaştırılmasını ve sonrasında alttan gelen yeni ve açık pembe renkli doku ile yer değiştirmesini hedeflediğini aktaran öğretim üyelerimiz,bu amaçla koyu renkli üst tabakanın uzaklaştırılmasında daha az ağrılı ve daha az kanamalı bir yöntem olan yüksek frekans radyocerrahi yöntemini kullandıklarını, bu yöntem ile birkaç seansta ve daha konforlu bir şekilde renklenmelerin giderilmesini sağladıklarını belirttiler.
Çok geniş katılımlı uluslararası bir kongrede Üniversitemizi temsil etmekten büyük mutluluk duyduklarını aktaran Yrd. Doç. Dr. V. Özgen Öztürk ve Yrd.Doç.Dr. Beral Afacan ‘En İyi Olgu Serisi Sunumu’ ödülü olan,  Ege Orman Vakfı arazisine dikilecek üç adet çam ağacı fidanı belgesini Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’a ithaf ettiler.
Öğretim Üyelerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

3.2.2015 11:32:53