ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Eğitim Fakültemizin Ev Sahipliğinde Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu Düzenleniyor

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi’nin ev sahipliğini yaptığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda göreve yeni başlayan okul müdürlerine yönelik düzenlenen “Yöneticilik Formasyonu Kazandırma” kursu...

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi’nin ev sahipliğini yaptığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda göreve yeni başlayan okul müdürlerine yönelik düzenlenen “Yöneticilik Formasyonu Kazandırma” kursu, 26 Ocak 2015 tarihinde Üniversitemiz Kongre Merkezi Maiandros Salonu’nda başladı.

Kursun açılış programına Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Cumali Öksüz, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özmen, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yücel Mavi, akademisyenler, şube müdürleri ve eğitimi alacak 530 okul müdürü katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre yaptığı açılış konuşmasında Aydın’da eğitimi taşıdıkları yerin önemini vurguladı ve bu çıtanın daha da üstlere çıkarılmasının altını çizerek istatistiki konularda bilgiler paylaştı.

Töre’nin ardından konuşmalarını yapan Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Cumali Öksüz, Eğitim Fakültesi olarak kentin eğitim seviyesini daha yukarı çıkarmak için çalıştıklarını ifade ederek, Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde birçok güzel işe imza attıklarını anlattı. Öksüz, eğitimde niteliğin artırılmasına yönelik bu çabaların önemine vurgu yaparak konuşmasını tamamladı.

15 gün sürecek kursta, 3 kademeli, 21 konuda eğitim alacak olan 530 okul müdürüne Eğitim Fakültemiz öğretim üyeleri dersler verecekler.  I ve II kademelerde; Prof. Dr. Ruhi Sarpkaya Okul Yöneticiliği, Yrd. Doç. Dr. Pınar Sarpkaya Okul Kültürü ve Örgütsel Davranış, Yrd. Doç.Dr. İbrahim Gökdaş Proje Yönetimi ve Takım Çalışması, Yrd. Doç.Dr. Tarık Totan Problem Çözme Teknikleri, Yrd. Doç.Dr. Nermin Koruklu Çatışma ve Stres Yönetimi, Yrd. Doç.Dr. Erkan Kıral Toplantı ve Zaman Yönetimi ve Yrd. Doç.Dr. Bertan Akyol İletişim ve Okul Çevresi konularında eğitim verecekler. 

 


29.1.2015