ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Türk Kızılay Derneği ve Üniversitemiz Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz ve Türkiye Kızılay Derneği arasında gerçekleşen protokolün imzaları, Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan ve Dernek Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar arasında...

Üniversitemiz ve Türkiye Kızılay Derneği arasında gerçekleşen protokolün imzaları, Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan ve Dernek Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar arasında, 26 Ocak 2015 tarihinde atıldı.
Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mücahit Avcil, Aydın Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Rıdvan Şenol, Kızılay Kan Bağışı Merkezi Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Cemile Harman, Kızılay Derneği Genel Hizmet Yöneticisi Erdal Akıl’ın katılımıyla imzalanan protokol ile gelecek nesillere kan bağışı bilincinin aktarılabilmesi için gerekli eğitimlerin verilmesi amaçlanıyor.
Protokol kapsamında, 2014-2015 Eğitim Öğretim döneminden itibaren, her yıl üniversite eğitimlerine ilk kez başlayan hazırlık ve 1.sınıf öğrencilerinin tümüne Güvenli Kan Bağışı hakkında eğitimler verilecek ve öğrencilerimizin gönüllülük esası altında düzenli olarak kan bağışı kampanyalarına katılımı sağlanacak.
Üniversitemiz öğrencilerine kan bağışı hakkında verilecek eğitimler ile gençlerimizin, günümüzde ve gelecekte gönüllü kan bağışçısı olması hedefleniyor.

Protokol İçin Tıklayınız


28.1.2015