ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Uluslararası Şaşılık Derneği’nin İlk Türk Başkanı ADܒden

1-4 Aralık 2014 tarihleri arasında Kyoto-Japonya’da yapılan Uluslararası Şaşılık Kongresi’nde Uluslararası Şaşılık Derneği (International Strabismological Association ISA) Başkanlığına seçilen...

1-4 Aralık 2014 tarihleri arasında Kyoto-Japonya’da yapılan Uluslararası Şaşılık Kongresi’nde Uluslararası Şaşılık Derneği (International Strabismological Association ISA)  Başkanlığına seçilen Üniversitemiz Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. B. Seyhan Özkan,
Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’ı ziyaret ederek, başkanlığına seçildiği dernek hakkında bilgi verdi (www.isahome.org).
 
Çalışamaları ve dernek hakkında bilgi veren Prof. Dr. B. Seyhan Özkan 1966’dan beri faaliyet gösteren ve şaşılık konusundaki en önemli uluslararası dernek olan ISA’nın ilk kadın Başkanı olduğunu ve 4 yıl süreyle bu görevi sürdüreceğini belirtti.
 
ISA Yönetim Kurulu’nda görev alan ilk Türk üye olarak 2006’dan beri Editörlük, 2010’dan beri de Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Prof. Özkan, 2014 yılının son ayında ise Başkanlığa seçildi.
 
Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, derneğin yönetim kurulundaki tek Türk olan Üniversitemiz Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Özkan’ın başkan seçilmesinin ADÜ için gurur verici olduğunu ifade ederek memnuniyetlerini dile getirdi.
 
Görüşmede Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, uluslararası bir başarı elde eden Özkan’ı tebrik ederek, kendisine teşekkür belgesini takdim etti.


22.1.2015