ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Ekibi Başarılı Bir Operasyona Daha İmza Attı

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hasan Güngör ve ekibi...

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hasan Güngör ve ekibi, 75 yaşındaki Ayşe Dursun isimli hastaya başarıyla sonuçlanan bir stent takma operasyonu gerçekleştirdi.
 
Yrd. Doç. Dr. Hasan Güngör, ritim bozukluğu fırtınası sebebiyle 1 saat içinde yaklaşık 50 defa kalbi duran hastayı, yaşam destek ünitesine bağlı olarak yoğun bakıma yatırdıklarını belirterek, rahatsızlığın izlenmesi ve uygulanan tedavi hakkında bilgi verdi.
 
Güngör yapılan anjiyografi işleminde, kalbin sol ana damarının %99 oranında tıkandığını tespit ettiklerini ifade etti ve “Rahatsızlığın tespitinden, damara stent yerleştirene kadar geçen sürede hastada birçok defa kalp durması ve ritim bozukluğuyla karşılaştık. Bunun sonucunda defibrilasyon işlemi denilen şok verme tedavisini uyguladık. Damarın açılması ve ilaç tedavisi ile ritim bozukluğunu kontrol altına aldık.” sözleriyle tedavinin gelişim sürecini anlattı.
 
Uyguladıkları tedavi ile hastanın hızla sağlığına kavuştuğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Hasan Güngör, kardiyoloji ekibi olarak tüm bölge hastalarına 24 saat hizmet verdiklerini aktardı.


8.1.2015