ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

1. Eğitim Yönetiminde Yeni Ufuklar Sempozyumu Gerçekleşti

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekanlığı ve Eğitim Bir Sen Aydın Şubesi tarafından organize edilen “1. Eğitim Yönetiminde Yeni Ufuklar” Sempozyumu...

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekanlığı ve Eğitim Bir Sen Aydın Şubesi tarafından organize edilen “1. Eğitim Yönetiminde Yeni Ufuklar” Sempozyumu 3-4 Ocak 2015 tarihlerinde Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.
Başkanlığını Eğitim Fakültemiz Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Cumali Öksüz’ün yaptığı sempozyuma, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Vali Yardımcısı Halil Canavar, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, , Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Özer, Eğitim-Bir –Sen Aydın Şube Başkanı İsmail Yiğit, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri ve idareciler katıldı.
Yeni atanan okul müdürleri ve eğitimcilere yönelik gerçekleşen sempozyumda, Prof. Dr. Selahattin Turan, Doç. Dr. Hasan Arslan, Doç. Dr. Cumali Öksüz, Yrd. Doç. Dr. Nermin Koruklu, Yrd. Doç. Dr. Gürkan Ergen, Yrd. Doç. Dr. Bertan Akyol ve İsmail Yiğit konuşmacı olarak yer alarak, eğitimde ve eğitim yöneticiliğinde kaliteyi arttırmayı amaçlayan konuşmalar yaptılar.
Sempozyumda, İnsanı ve Eğitimi Sevgi Ekseninde Yeniden Düşünmek, 21 yy.’da Eğitim ve Okulu Anlamlandırma Çabaları, Okul Yönetiminde Etik Kurallar, Adalet Sağlayıcısı Olarak Yöneticiler, Yönetimde İletişim ve Eğitim Yöneticilerinden Beklentiler konuları ele alındı.
Katılımcılara, Eğitim Yöneticisi Onur Plaketi, Sendika Hizmet Plaketi, Başarılı Genç Eğitim Yöneticisi Plaketi, Eğitim Yöneticisi Saygı Plaketi verildi. Plaket almaya hak kazanan değerli şahsiyetler adına orman fidanlığına 25’ er ağaç dikimi gerçekleştirildi ve bu ağaç dikimiyle ilgili olarak kendilerine belge takdim edildi. Bu bağlamda Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’a Genç Eğitim Yöneticisi Ödülü; İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’ye Eğitim Yöneticisi Onur Plaketi, Eğitim-Bir-Sen önceki başkanı Süleyman Alkoç’a sendika hizmet plaketi takdim edildi.
Atatürk Kongre Merkezimizde gerçekleştirilen ve iki gün süren sempozyuma katılımın yoğun olduğu gözlendi.


5.1.2015